Porady

Brzydkie zapachy z przydomowej oczyszczalni ścieków

Nieprzyjemny zapach związany ze ściekami kojarzymy tylko z korzystaniem z toalety. W rzeczywistości jest to kwestia o wiele bardziej złożona i ma więcej wspólnego z procesami gnilnymi w zbiorniku przydomowej oczyszczalni czy szamba ekologicznego niż z trafiającymi tam fekaliami.

Na szczęście w biologicznych oczyszczalniach VH poprzez napowietrzanie uzyskano bezzapachowość, której szambo ekologiczne nie może nam zapewnić. Jak to osiągnięto? Czy dozowanie bakterii jest niezbędne by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym szerzej omawiamy ten problem.

Czytaj więcej...

Dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków – dofinansowania w wysokości nawet 8 tys. zł

Nie jest tajemnicą, że przydomowa biologiczna oczyszczalnia VH zwraca się poprzez oszczędności jakie oferuje względem zbiornika bezodpływowego. Co jeśli istnieje rozwiązanie, dzięki któremu ta inwestycja nie musi zwracać się latami, a oszczędności lądują w naszym portfelu już od pierwszego dnia użytkowania?

Czytaj więcej...

Czy gmina ma prawo zabronić budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?

Choć z prawnego punktu widzenia, chęć budowy przydomowej biologicznej oczyszczalni wystarczy zgłosić w starostwie powiatowym, to bywa i tak, że urzędnicy nie radzą sobie z poprawną interpretacją przepisów, blokując inwestorom …

Czytaj więcej...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo ekologiczne oto jest pytanie

Kto korzystał kiedyś z szamba ten wie, jakie koszty w skali roku to ze sobą niesie. Kto miał jakąkolwiek styczność ze zbiornikiem bezodpływowym, powinien mieć świadomość jak nieprzyjemny zapach wiąże się z jego użytkowaniem. Czy przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest urządzeniem pozbawionym wad szamba? Sprawdź!

Czytaj więcej...

O czym należy pamiętać decydując się na przydomową oczyszczalnię ścieków?

Wiemy, że inwestycja w przydomową biologiczną oczyszczalnię to poważna sprawa. Łączy się z nią podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. By to wszystko ułatwić, staramy się każdemu klientowi udzielić jak najwięcej informacji. W tym artykule poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące zgłoszenia, montażu czy wyboru odpowiedniej biologicznej oczyszczalni. Jeżeli chcesz dokonać świadomego wyboru, zapoznaj się z treścią tego tekstu. Podejmij pierwsze działanie prowadzące do wygodnej utylizacji ścieków.

Czytaj więcej...

Czym różni się przydomowa oczyszczalnia biologiczna od oczyszczalni ekologicznej?

Oczyszczalnia biologiczna bardzo często mylona jest z oczyszczalnią ekologiczną. Chcesz poznać różnice pomiędzy nimi? Zapoznaj się z tym tekstem.

Czytaj więcej...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków VH LIGHT czy VH PREMIUM – podstawowe różnice

Często spotykamy się z pytaniem: jaką oczyszczalnię wybrać? Czym różnią się dostępne na rynku modele VH skoro dla przykładu, oczyszczalnia VH6 występuje zarówno w wersji LIGHT jak i PREMIUM, a przecież obie są do 6 osób? Opowiadamy. Zapoznaj się z tym tekstem i wybierz oczyszczalnię VH odpowiadającą twoim potrzebom.

Czytaj więcej...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków odległości – lokalizacja oczyszczalni na działce

Planując lokalizację przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków oraz systemu rozsączającego należy uwzględnić minimalne odległości od różnych obiektów znajdujących się na naszej działce. Sprawdź jakie!

Czytaj więcej...

10 powodów dla których warto wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków VH

Nowoczesność technologi VH przy jednoczesnym uproszczeniu elementów będących na wyposażeniu przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków pozwala rozwodzić się nad plusami zastosowania jej przy naszym budynku. Zapoznaj się z dziesięcioma najważniejszymi i zdecyduj, czy to rozwiązanie jest właśnie dla ciebie.

Czytaj więcej...

Jakie bakterie do oczyszczalni?

Zawsze dołączamy do naszych biologicznych oczyszczalni bakterie na start, a ich dozowanie powinno zgadzać się z instrukcją uruchomienia. Co w przypadku kiedy użytkownik robi restart  przydomowej oczyszczalni i nie ma …

Czytaj więcej...

Deklaracja właściwości użytkowych do przydomowej oczyszczalni ścieków

Czym jest deklaracja właściwości użytkowych? Dlaczego jest tak ważna? Sprawdź!

Czytaj więcej...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków pozwolenie, dokumenty

Zakup przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków to jedno, ale kwestie formalne związane z jej zamontowaniem przy budynku to druga równie ważna kwestia. Dlatego wyjaśniamy, jak krok po kroku przygotować się do takiej inwestycji, by cały proces nie przysporzył nam kłopotu.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków

Gdzie i w jaki sposób szukać wsparcia finansowego dla naszej inwestycji? Podpowiadamy gdzie udać się w pierwszej kolejności i jakie wymagania należy spełnić, by móc ubiegać się o dotacje. Warto – zarówno zapoznać się z tym tekstem, jak i spróbować uzyskać dofinansowanie.

Czytaj więcej...

Jakie bakterie na start do przydomowej oczyszczalni VH?

Zastosowanie biopreparatów w oczyszczalniach biologicznych VH znacznie skraca okres ich rozruchu, który zwykle jest potrzebny do wyselekcjonowania, adaptacji i namnożenia się biomasy bakteryjnej. Do każdej zakupionej oczyszczalni firmy Eko House dołączamy zestaw bakterii na start. Jak je zastosować?

Czytaj więcej...

Co nie powinno trafić do przydomowej oczyszczalni ścieków

Często spotykamy się z pytaniami: jak dbać o przydomową oczyszczalnię? Czego nie wrzucać i nie wlewać do odpływów kanalizacyjnych? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

Czytaj więcej...

Jak wykonać odpompowanie nadmiaru osadu czynnego z przydomowej oczyszczalni VH?

Wielu użytkowników biologicznych oczyszczalni ścieków VH zastanawia się po co i w jaki sposób wykonać odpompowanie i restart oczyszczalni. W tym tekście postaramy się wyjść naprzeciw temu zagadnieniu. Opiszemy, krok po kroku, jak należy przeprowadzić serwis oczyszczalni.

Czytaj więcej...

Instrukcja uruchomienia przydomowej oczyszczalni ścieków VH PREMIUM

Jesteś posiadaczem oczyszczalni VH PREMIUM? Sprawdź jak powinno wyglądać poprawne uruchomienie oczyszczalni.

Czytaj więcej...

Instrukcja uruchomienia przydomowej oczyszczalni ścieków VH LIGHT

Jesteś posiadaczem oczyszczalni VH LIGHT? Sprawdź jak powinno wyglądać poprawne uruchomienie oczyszczalni.

Czytaj więcej...

Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków​

Bezzapachowe przydomowe oczyszczalnie ścieków Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków VH to ekonomiczne i zarazem wysoce skuteczne rozwiązanie, które pozwala funkcjonować w zgodzie z naturą. Liczne korzyści, jakie płyną z wykorzystywania bezwonnej przydomowej …

Czytaj więcej...

Szambo ekologiczne

Zastanawiasz się nad budową szamba ekologicznego? Chcesz dowiedzieć się, jakie są korzyści oraz czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Sprawdź zalety szamba ekologicznego, jego działanie oraz właściwości. Czym jest …

Czytaj więcej...