Porady

Oczyszczalnia czy szambo oto jest pytanie

Kto korzystał kiedyś z szamba ten wie, jakie koszty w skali roku to ze sobą niesie. Kto miał jakąkolwiek styczność ze zbiornikiem bezodpływowym, powinien mieć świadomość jak nieprzyjemny zapach wiąże się z jego użytkowaniem. Czy przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest urządzeniem pozbawionym wad szamba? Sprawdź!

Czytaj więcej...

Czym jest biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – ta nazwa zawiera w sobie słowo klucz. Słowo, które w istotny sposób określa sposób działania takiej oczyszczalni. Jest to przymiotnik biologiczna. No właśnie, biologiczna, czyli jaka?

Czytaj więcej...

10 powodów dla których warto zainteresować się oczyszczalnią VH

Nowoczesność technologi VH przy jednoczesnym uproszczeniu elementów będących na wyposażeniu przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków pozwala rozwodzić się nad plusami zastosowania jej przy naszym budynku. Zapoznaj się z dziesięcioma najważniejszymi i zdecyduj, czy to rozwiązanie jest właśnie dla ciebie.

Czytaj więcej...

VH LIGHT czy VH PREMIUM – podstawowe różnice

Często spotykamy się z pytaniem: jaką oczyszczalnię wybrać? Czym różnią się dostępne na rynku modele VH skoro dla przykładu, oczyszczalnia VH6 występuje zarówno w wersji LIGHT jak i PREMIUM, a przecież obie są do 6 osób? Opowiadamy. Zapoznaj się z tym tekstem i wybierz oczyszczalnię VH odpowiadającą twoim potrzebom.

Czytaj więcej...

O czym należy pamiętać decydując się na przydomową oczyszczalnię ścieków?

Wiemy, że inwestycja w przydomową biologiczną oczyszczalnię to poważna sprawa. Łączy się z nią podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. By to wszystko ułatwić, staramy się każdemu klientowi udzielić jak najwięcej informacji. W tym artykule poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące zgłoszenia, montażu czy wyboru odpowiedniej biologicznej oczyszczalni. Jeżeli chcesz dokonać świadomego wyboru, zapoznaj się z treścią tego tekstu. Podejmij pierwsze działanie prowadzące do wygodnej utylizacji ścieków.

Czytaj więcej...

Przydomowa oczyszczalnia ścieków odległości – lokalizacja oczyszczalni na działce

Planując lokalizację przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków oraz systemu rozsączającego należy uwzględnić minimalne odległości od różnych obiektów znajdujących się na naszej działce. Sprawdź jakie!

Czytaj więcej...

Czym różni się oczyszczalnia biologiczna od ekologicznej?

Oczyszczalnia biologiczna bardzo często mylona jest z oczyszczalnią ekologiczną. Chcesz poznać różnice pomiędzy nimi? Zapoznaj się z tym tekstem.

Czytaj więcej...

Deklaracja właściwości użytkowych

Czym jest deklaracja właściwości użytkowych? Dlaczego jest tak ważna? Sprawdź!

Czytaj więcej...

Przygotowanie inwestycji krok po kroku

Zakup przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków to jedno, ale kwestie formalne związane z jej zamontowaniem przy budynku to druga równie ważna kwestia. Dlatego wyjaśniamy, jak krok po kroku przygotować się do takiej inwestycji, by cały proces nie przysporzył nam kłopotu.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie budowy oczyszczalni

Gdzie i w jaki sposób szukać wsparcia finansowego dla naszej inwestycji? Podpowiadamy gdzie udać się w pierwszej kolejności i jakie wymagania należy spełnić, by móc ubiegać się o dotacje. Warto – zarówno zapoznać się z tym tekstem, jak i spróbować uzyskać dofinansowanie.

Czytaj więcej...

Rzeczy negatywnie wpływające na pracę oczyszczalni biologicznej

Często spotykamy się z pytaniami: jak dbać o przydomową oczyszczalnię? Czego nie wrzucać i nie wlewać do odpływów kanalizacyjnych? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

Czytaj więcej...

Bakterie bakteriom nie równe!

Zawsze dołączamy do naszych oczyszczalni bakterie na start, a ich dozowanie powinno zgadzać się z instrukcją uruchomienia. Co w przypadku kiedy użytkownik robi restart oczyszczalni i nie ma już bakterii, …

Czytaj więcej...

Stosowanie biopreparatu w oczyszczalniach VH

Zastosowanie biopreparatów w oczyszczalniach biologicznych VH znacznie skraca okres ich rozruchu, który zwykle jest potrzebny do wyselekcjonowania, adaptacji i namnożenia się biomasy bakteryjnej. Do każdej zakupionej oczyszczalni firmy Eko House dołączamy zestaw bakterii na start. Jak je zastosować?

Czytaj więcej...

Jak dbać o osad czynny?

Użytkownicy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków powinni zainteresować się tym tematem, ponieważ zdrowy osad czynny to sprawnie działająca oczyszczalnia. Te dwie rzeczy są nierozłączne. Czy to skomplikowany temat? Oczywiście, że nie. Dobrą kondycję osadu czynnego można łatwo osiągnąć poprzez odpowiednią eksploatację. Przeczytaj i zdobądź niezbędną wiedzę a twoja eksploatacja przydomowej biologicznej oczyszczalni będzie łatwa i wygodna.

Czytaj więcej...

Test sedymentacyjny – prosty sposób na zbadanie ilości i kondycji osadu czynnego

Od kondycji osadu czynnego i jego ilości w przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków zależy poprawność funkcjonowania takiego urządzenia. Test sedymentacyjny to bardzo prosty sposób na to, by kontrolować stan osadu czynnego. Dowiedz się, w jaki sposób możesz przeprowadzić test sedymentacyjny w warunkach domowych.

Czytaj więcej...

Tłuszcze w przydomowej oczyszczalni ścieków

Jaki wpływ na naszą przydomową biologiczną oczyszczalnię może mieć duża ilość tłuszczy? Dlaczego nie powinniśmy zlewać oleju z patelni do kanalizacji? Odpowiemy na te pytania. Ponadto skupimy się też na wpływie tłuszczy na osad czynny i wytłumaczymy w jaki sposób może on utrudniać pracę przydomowej oczyszczalni. Wszystko to w poniższym tekście. Przeczytaj i zdobądź wiedzę, która zaprocentuje bezproblemową eksploatacją.

Czytaj więcej...

Restart oczyszczalni – druga szansa dla użytkownika

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia VH może zostać w prosty sposób wystartowana od nowa. Jeżeli uważasz, że twoje urządzenie potrzebuje ponownego uruchomienia, ten tekst pomoże ci zapoznać się z procedurą jaką należy zastosować. Przeczytaj i zdobądź wiedzę niezbędną do poprawnego przeprowadzenia restartu swojej oczyszczalni.

Czytaj więcej...

Test perkolacyjny

Do czego służy test perkolacyjny? Jak go wykonać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czytaj więcej...