Dlaczego warto wybrać oczyszczalnie VH?

Wysoka skuteczność

Oczyszczalnia posiada aż trzy strefy z napowietrzaniem i jest wyposażona w podwójny system recyrkulacji osadu czynnego co zapewnia bardzo wysoki parametr oczyszczania ścieków.

Brak przykrych zapachów

Ścieki trafiające do oczyszczalni są natychmiast napowietrzane za pośrednictwem technologii VH. W efekcie ze zbiornika nie wydostają się żadne nieprzyjemne zapachy, a oczyszczone ścieki są bezbarwne i bezwonne.

Niskie koszty eksploatacji

Małe zużycie prądu i potrzeba usuwania nadmiernego osadu czynnego średnio raz na 12 miesięcy sprawiają, że korzystanie z oczyszczalni VH jest wygodne i niedrogie.

Bez dawkowania bakterii

Technologia równomiernego napowietrzania ścieków zapobiega ich gniciu i powstawaniu odorów, wszystko to bez użycia dodatkowych biopreparatów.

Łatwy i szybki montaż

Niewielka waga zbiornika pozwala na montaż bez użycia ciężkiego sprzętu. Przed oczyszczalnią nie ma konieczności montowania osadnika wstępnego. Montaż możliwy jest we własnym zakresie bez utraty gwarancji.

Certyfikowana jakość

Zgodność z polską normą PN EN 12566-3 (znakowanie znakiem bezpieczeństwa CE) oraz wiele wyróżnień i certyfikatów. Producent posiada dodatkowo ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004.

Na każde warunki gruntowe

Dzięki bardzo wysokiemu parametrowi oczyszczania montaż możliwy jest praktycznie w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Woda pościekowa może być odprowadzona do wód powierzchniowych albo rozsączona po gruncie.

Niezawodność i trwałość

Nieskomplikowana budowa oczyszczalni w połączeniu z najbardziej efektywną metodą oczyszczania ścieków (osad czynny), a także brak automatyki sprawiają, że oczyszczalnie VH są praktycznie bezawaryjne.

15 lat gwarancji

Oczyszczalnia wykonana jest z PP (polipropylen) co zapewnia dużą trwałość i odporność zbiornika na substancje zawarte w ściekach. Elementy składowe oczyszczalni wykonane są z trwałych i niekorodujących materiałów.

Recykling ścieków

Możliwość magazynowania i ponownego wykorzystania wody pościekowej np. do nawadniania krzewów i roślin ozdobnych.

Łatwa obsługa

Aby sprawować nadzór nad technologią zastosowaną w oczyszczalni VH nie trzeba posiadać fachowej wiedzy. Okresowe przeglądy (dwa razy w roku), może wykonywać osoba, która zapozna się z instrukcją obsługi i eksploatacji.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków VH PREMIUM i VH LIGHT jest prosta w obsłudze tak aby każdy mógł ją swobodnie użytkować, zyskując przy tym wysokie parametry oczyszczania.

Eksploatacja oczyszczalni jest niezawodna nawet przy małym lub przerywany dopływie ścieków oraz w okresie zimowym. Jakość wody w odpływie z oczyszczalni odpowiada wymaganiom norm polskich i europejskich.

Oczyszczone ścieki można spuszczać bezpośrednio do cieku wodnego lub rowu melioracyjnego. Jeżeli nie mamy do dyspozycji wód powierzchniowych ścieki po oczyszczeniu można odprowadzić do wód podziemnych przez obiekt zapewniający wsiąkanie. 

Oferowane przez nas biologiczne oczyszczalnie ścieków osiągają wysoki stopień oczyszczania (98%) przy małym zużyciu energii elektrycznej.

SZAMBO CZY OCZYSZCZALNIA

Oczyszczalnie ścieków pracują zgodnie z normą PN-EN 12566-3: 2005+A2: 2013, posiadają również znak CE. Produkcja oczyszczalni VH podlega Systemowi Zarządzania Jakością wg ISO 9001 oraz Systemowi Zarządzania Środowiskowego ISO 14001.

Film przedstawiający sposób działania biologicznej oczyszczalni ścieków VH PREMIUM

Film przedstawiający efekty oczyszczania ścieków w oczyszczalni VH PREMIUM

KLIENCI O NAS

Formularz kontaktowy

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze oczyszczalni