10 powodów dla których warto wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków VH

Zestawiając oczyszczalnię biologiczną VH z innymi dostępnymi na rynku przydomowymi oczyszczalniami działającymi w systemie niskoobciążonego osadu czynnego, zauważymy, że ciężko znaleźć tańsze urządzenie. Musimy jedynie pamiętać, że porównywać powinniśmy oczyszczalnie z napowietrzaniem. Nie zestawiajmy jej z urządzeniami dostępnymi w marketach budowlanych oczyszczalniami ekologicznymi, ponieważ ich technologia nie jest tak skuteczna, jak to, co oferuje biologiczna oczyszczalnia VH.

Niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja sprawiają, że nawet nie posiadając ciężkiego sprzętu, jesteśmy w stanie zainstalować przydomową oczyszczalnię VH przy swoim domu. Rozmiary najbardziej popularnych modeli, czyli VH6 PREMIUM i VH6 LIGHT to zaledwie 140 cm średnicy i odpowiednio: 180 i 150 cm wysokości. Zapewnia to ograniczenie dewastacji ogrodu, oszczędność czasu i pieniędzy potrzebnych na montaż biologicznej oczyszczalni.

Każda przydomowa biologiczna oczyszczalnia VH posiada dwa systemy napowietrzające zakończone dyfuzorami umieszczonymi przy dnie komór tlenowych. Oznacza to, że wpadające do niej ścieki są natychmiast napowietrzane a w warunkach, które powstają rozwija się osad czynny – kłaczkowata zawiesina bakterii tlenowych. Osad czynny w dobrze eksploatowanej biologicznej oczyszczalni cały czas się rozmnaża, a to sprawia, że o dawkowaniu dodatkowych bakterii w proszku możemy zapomnieć.

To również zasługa stałego napowietrzania. Nieprzyjemny zapach ścieków to efekt występujących w nich procesów gnilnych. Dozowany do procesu tlen zapobiega ich występowaniu. W efekcie, w przeciwieństwie do użytkowników szamb ekologicznych czy oczyszczalni ekologicznych, montując bio-oczyszczalnię VH, zapominamy, że na ogrodzie znajduje się urządzenie odpowiedzialne za utylizację ścieków.

Przez 15 lat możemy być pewni, że zgłaszając problem w pracy przydomowej oczyszczalni, serwis zjawi się na miejscu i wyeliminuje jego przyczynę a my nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie VH są zgodne z normą PN-EN 12566-3. Oznacza to, że instalując takie urządzenie, możemy ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na inwestycję. O dofinansowanie powinniśmy zapytać w urzędzie gminy lub Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska.

Warto zauważyć, że takie dotacje nie są przewidziane na oczyszczalnie ekologiczne czy szamba ekologiczne.

Posadowienie oczyszczalni może odbyć się w każdych warunkach gruntowo-wodnych, jeżeli odpowiednio zadbamy o zabezpieczenie zbiornika dobierając rodzaj obsypki cementowo-piaskowej. Pamiętajmy, że mowa tutaj o samym urządzeniu takim jak biologiczna oczyszczalnia VH. System odprowadzania wody pościekowej, który znajduje się za przydomową oczyszczalnią to osobna sprawa i należy dobrać go do warunków, biorąc również pod uwagę wytyczne zawarte w przepisach. O tym, że biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków sprawdza się praktycznie w każdych warunkach świadczy zainteresowanie tym modelem płynące z różnych zakątków Europy (Skandynawia) a nawet Afryki. Warto również wspomnieć, że są użytkownicy, którzy zamontowali bio-oczyszczalnię VH w domkach na wodzie. Podkreśla to jej uniwersalność.

Takich możliwości nie daje oczyszczalnia ekologiczna, czyli oczyszczalnia drenażowa, która z założenia wymaga dobrych warunków gruntowych, czyli dobrej przepuszczalności.

Parametry oczyszczania są potwierdzone deklaracją właściwości użytkowych i są zgodne z wymienioną już przy okazji dofinansowań normą. Wśród przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, biologiczna oczyszczalnia VH znajduje się pod tym względem w ścisłej czołówce pomimo rezygnacji ze skomplikowanej technologii na rzecz prostoty i przystępnemu dla użytkownika schematowi działania.

Wygoda to jeden z czynników, który determinuje sposób w jaki robimy zakupy. W firmie Eko House, która jest wyłącznym dystrybutorem przydomowej oczyszczalni VH, zamówienie można złożyć telefonicznie a dostawa jest organizowana pod wskazany przez nas adres w ciągu 20 dni roboczych lub w podanym terminie.

Rozwiązania proekologiczne to z definicji wszystkie działania podejmowane w celu poprawy życia ludności poprzez poprawę kondycji środowiska naturalnego. Biologiczna oczyszczalnia VH poprzez odzyskiwanie wody ze ścieków pomaga zadbać o stan zasobów wodnych, poprawiając przy tym komfort życia użytkownika. Oznacza to, że świetnie wpisuje się w trend stosowania przedsięwzięć proekologicznych.

KLIENCI O NAS

Formularz kontaktowy

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze oczyszczalni