Przydomowa oczyszczalnia Malbork

Bezzapachowe przydomowe oczyszczalnie ścieków VH

to ekonomiczne i zarazem wysoce skuteczne rozwiązanie, które pozwala funkcjonować w zgodzie z naturą. Liczne korzyści, jakie płyną z wykorzystywania bezwonnej przydomowej oczyszczalni ścieków sprawiają, że technologia ta cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Czym jest biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Zacznijmy od samego początku. Czym jest biologiczna oczyszczalnia ścieków? Tego rodzaju oczyszczalnia zawiera osad czynny, który stanowi zawiesinę bakterii tlenowych. Rolą bakterii jest przeprowadzanie utleniania związków organicznych. Dzięki temu ścieki mogą zamieniać się w wodę, którą ponownie wprowadza się do środowiska.

Osadnik gnilny – jaką pełni rolę podczas oczyszczania?

Osadnik gnilny stanowi kluczowy element w wielu przydomowych oczyszczalniach ścieków. Czym jest osadnik gnilny? To zbiornik do którego ścieki pochodzące z gospodarstwa domowego trafiają na samym początku. W osadniku gnilnym zachodzą procesy gnilne, czyli beztlenowe do których dochodzi przy udziale bakterii. Najważniejszą funkcją osadnika gnilnego jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń. Niestety procesom beztlenowym towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Jak wygląda proces oczyszczania ścieków?

Jak już zostało wspomniane, pierwszym zbiornikiem biologicznej oczyszczalni ścieków jest osadnik gnilny, który może stanowić nawet 2/3 objętości całego urządzenia. Po przejściu przez osadnik, ścieki trafiają do bioreaktora, w którym następuje ich właściwe oczyszczanie. W jaki sposób się to odbywa? Oczyszczanie ścieków następuje w wyniku procesu tlenowego. W bioreaktorze zachodzi napowietrzanie, które sprzyja rozwojowi bakterii tlenowych. Bakterie te odżywiają się zanieczyszczeniami obecnymi w ściekach. Oczyszczoną wodę można ponownie wprowadzić do środowiska.

Jak uniknąć nieprzyjemnego zapachu?

Klasyczne szambo wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, co może być bardzo uciążliwe. Na szczęście obecnie możemy wybierać spośród różnego rodzaju nowoczesnych oczyszczalni ścieków. Chociaż nie wszystkie dostępne na rynku oczyszczalnie są bezwonne, biologiczna oczyszczalnia VH oszczędzi nam konieczności doświadczania przykrych zapachów. Tej wygody nie zapewni oczyszczalnia ekologiczna czy szambo ekologiczne.

Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków VH

Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków? Tak, to możliwe! Wystarczy, że wybierzemy taką technologię, która zagwarantuje nam brak uciążliwej, nieprzyjemnej woni towarzyszącej procesom gnilnym. Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków VH to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy poszukują niezawodnego i skutecznego rozwiązania. Bezwonne oczyszczalnie ścieków są pozbawione osadnika gnilnego. Procesy związane z oczyszczaniem zachodzą dzięki specjalnej technice napowietrzania. W efekcie nie musimy wdychać drażniącej woni. Jednocześnie możemy mieć pewność, że bezzapachowa oczyszczalnia ścieków to wysoce skuteczne urządzenie. BIO oczyszczalnie ścieków VH znajdują się w czołówce przydomowych oczyszczalni pod względem poziomu efektywności. Oznacza to, że decydując się na bezzapachową oczyszczalnię ścieków, otrzymujemy nowoczesne, najbardziej skuteczne rozwiązanie.

 

Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków – czym się charakteryzują?

Stałe napowietrzanie sprawia, że biologiczna oczyszczalnia ścieków VH nie wydala nieprzyjemnych zapachów. To jedna z jej największych zalet. Jednak korzyści jest znacznie więcej. BIO oczyszczalnie ścieków VH nie tylko nie wydzielają brzydkich zapachów, ale przede wszystkim odznaczają się wysoką efektywnością i trwałością. Należy również pamiętać o aspekcie ekologicznym. Oczyszczalnie ścieków pozwalają ponownie wprowadzić wodę do środowiska, co przy obecnym deficycie wody, ma ogromne znaczenie dla całego świata. Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków charakteryzują się także niezawodnością oraz mogą zostać zamontowane praktycznie w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Biologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.

 

Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków, a dawkowanie biopreparatów

W przypadku biologicznych oczyszczalni VH, nie ma potrzeby regularnego dosypywania biopreparatów ani bakterii. W bezzapachowych oczyszczalniach ścieków VH zawiesina bakterii tlenowych rozwija się bowiem samodzielnie, dzięki napowietrzaniu ścieków. Co to oznacza w praktyce? Nie musimy ponosić kosztów związanych z zakupem środków biologicznych, które musielibyśmy regularnie uzupełniać, jeżeli zdecydowalibyśmy się na zastosowanie innej technologii. Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków pomoże nam więc zaoszczędzić.

 

Bezzapachowa oczyszczalnia ścieków – dlaczego warto?

Oczyszczanie jest przeprowadzane w niezwykle skuteczny sposób, a oczyszczone ścieki są bezwonne i bezbarwne. Co więcej, nie ma potrzeby inwestowania w biopreparaty. Technologia napowietrzania ścieków zapobiega bowiem ich gniciu. Również sam montaż bezzapachowej oczyszczalni ścieków przebiega szybko i w prosty sposób. Biologiczne oczyszczalnie ścieków VH nadają się praktycznie do każdych warunków gruntowo-wodnych. Natomiast ich wysoka trwałość i bezawaryjność sprawiają, że bezproblemowo posłużą Ci przez długie lata.

Porady eksperta więcej artykułów

Kliknij tutaj

Kompendium wiedzy przydomowe oczyszczalnie

Kliknij tutaj

KLIENCI O NAS

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - sklep Eko House

Formularz kontaktowy

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie i pomożemy w wyborze oczyszczalni